Dôkazné materiály k blogu s názvom Štát namiesto 1 € zaplatí 600 mil. € - Kauza 6619...

Autor: Boris Wagner | 2.3.2016 o 6:02 | (upravené 4.3.2016 o 12:55) Karma článku: 10,41 | Prečítané:  3278x

Vážení spoluobčania, ponúkam vám spracované materiály v prípade kauzy 6619. Kauzy II. Ficovej vlády - tunel za 600 mil €. Snažil som sa to chronologicky usporiadať aby to bolo prehľadnejšie aj s mojimi niektorými vysvetlivkami.

Ospravedlňujem sa za mierne časové opozdenie ale je toho dosť a som na to sám. A ešte čosi pridám trochu neskôr... Ale myslím si, že toto súdnemu človeku stačí na utvorenie si správneho názoru na vec.

KAUZA 6619 – sumár udalostí a základné fakty celého prípadu

Odporúčam stiahnuť materiály a potom študovať - neviem do kedy vydržia na tých serveroch.

Viem, je tam toho veľa takže pre tých, ktorým sa nechce ísť do takej hĺbky prípadu odporúčam hlavne NAHRÁVKU č. 4 plnú verziu alebo len zostrih s potlačením šumu. A šírte to prosím. Ď.

 • Rok 2012 – vzniká systém na efektívnu a transparentnú správu verejných financií a je chránený na ÚPV SR (Úrad priemyselného vlastníctva) – zápis č. 6619 pod názvom „Systém centralizácie evidencie daňovej agendy a spôsob centralizácie evidencie a správy daňovej agendy“
 • Rok 2012 – Ficova garnitúra verejne tvrdí, že daňovým únikom sa zabrániť nedá.
 • Koniec roka 2012 a začiatok roku 2013 – s týmto systémom sa oboznámia najvyšší predstavitelia vládnej strany SMER SD, ale nevedia, že je už zaregistrovaný a chránený zapísaným úžitkovým vzorom č. 6619 na ÚPV SR.
 • Máj 2013 – tento systém ich inšpiruje na zamedzenie daňových únikov, ale bez súhlasu autora si z neho „požičajú“  len jednu časť a pomenujú ju KV DPH (Kontrolný výkaz DPH) - politické rozhodnutie o zavedení KV DPH do praxe a príprava paragrafového znenia.
 • Október 2013 – rozhodnú sa, že KV DPH zavedú do praxe od 1.1.2014 - novela zákona o DPH.
 • Rok 2014-  systém funguje – strana SMER SD a Fico vyhlasuje, že sa darí zabraňovať daňovým únikom a podvodom na DPH.
 • 28.02.2014 – autor zapísaného úžitkového vzoru č. 6619 p. Boris Wagner kontaktuje R. Fica, Kažimíra a Imreczeho ako zástupcov štátu s ponukou licencie za symbolické 1.- €.
 • 07.03.2014 – Stretnutie na FS SR na Mierovej ulici v Bratislave – prítomní p. Čech, a p. Zemaník
 • 26.06.2014 – zamietavá odpoveď na ponuku licencie za 1.- € zo dňa 28.02 2014.
 • Jar a leto roku 2014 – reakcia na ponuku z 28.2.2014 je taká, že poprední predstavitelia SMER SD a FS SR sa snažia o výmaz úžitkového vzoru č. 6619 a po nerovnom boji s autorom úspešne zavŕšia svoju snahu výmazom.
 • Od 11.07.2014 – počas tohto procesu sa osoba Eduard Jenčo  vyhráža a vyvíja nátlak na autora ÚV č. 6619 rôznymi spôsobmi, pokiaľ autor zapísaného ÚV č. 6619 neustúpi a nenechá to tak. Podľa jeho slov ide o srdcovú záležitosť „smerákov“, na ktorej si urobia kampaň a navyše si prilepšia o 600 mil. €. Jenčo tvrdí, čo podporuje aj jeho sebaisté správanie a informácie s ktorými disponuje, že koná z poverenia najvyšších politických špičiek strany SMER SD.
 • 28.11.2014 – autor ÚV č. 6619 sa obráti na Fica, Kaliňáka, Kažimíra, Pellegriniho, Imreczeho a Kisku so žiadosťou o pomoc, pretože sa jemu a jeho rodine v kauze 6619 vyhrážajú prostredníctvom p, Jenča. Práve Kaliňák s Ficom sľubovali verejne v TV, že ak má niekto problém takéhoto charakteru, nech sa im ozve a pomôžu mu.
 • 09.12.2014 – odpoveď od Pellegriniho, všeobecná bez výrazného záujmu o vec samotnú.
 • 10.12.2014 - Fico nepomohol a vôbec sa nezaujímal o podrobnosti.
 • 17.12.2014 – na podnet od Róberta Kaliňáka prišli za autorom ÚV č. 6619 vyšetrovatelia z NAKY (Národná kriminálna agentúra) a vypočuli si jeho prípad a začali prešetrovať jednoduchú situáciu. Jednoduché vyšetrovanie sa vlečie už vyše roka (od 17.12.2014 zatiaľ po dnes 23.02.2016) so žiadnym výsledkom.
 • 30.12.2014 – Kažimír – ním poverení ľudia pozývajú autora ÚV č. 6619 na vysvetlenie na pôdu MF SR.
 • 31.12.2014 – z kancelárie prezidenta SR A. Kisku prichádza „suchá“ odpoveď – že nemá žiadne kompetencie v takýchto veciach konať.
 • Záver: Predstavitelia vlády okrádajú v kauze 6619 cez zmluvy v utajenom režime občanov Slovenska o 600 mil. € a vyhrážajú sa prostredníctvom nastrčenej osoby autorovi ÚV č. 6619 nech drží „hubu a krok“. Namiesto vyšetrenia nimi krytého podvodu nasleduje vyhrážanie a „ututlané“ vyšetrovanie.

Sumu 600 mil. € spomínal priamo p. Jenčo. Jeho sebaisté správanie a jeho vyhrážanie tieto informácie len potvrdzujú. Pozoruhodná je aj jeho informovanosť o celom prípade a rovnako aj snaha kompetentných o komplikovaný výmaz ÚV č. 6619 v spojitosti s vyhrážaním sa autorovi ÚV č. 6619 aj napriek jednoduchej a lacnej  možnosti získať uvedenú licenciu za 1€.

Nezáujem Fica – to že nereaguje adekvátne, tak ako by sa od premiéra očakávalo (mimochodom len pre ilustráciu v Matovičovom prípade sa angažoval vysoko nad rámec závažnosti celého prípadu) – jednoznačne naznačuje, že je v tejto kauze osobne zaangažovaný a profituje z toho alebo je to priamo jeho „kšeft“. Takéto informácie by mali mať za následok rýchle konanie premiéra a nie pravý opak zdĺhavé a hmlisté vyšetrovanie, ktoré plynie do stratena.

Dôkazy a spomínané materiály.

Zhrnuté materiály, ktoré boli rozdelené v príslušných sekciách na webovej stránke www.taxesandlife.com. Na  tejto na stránke bol aj PDF súbor s týmto sumárom všetkého, čo bolo na stránke, takže nebol problém si naštudovať tento kompletný materiál.

Materiál č. 0

Kompletný obsah stránky www.taxesandlife.com

Materiál č. 1

ÚPV Prihláška

Materiál č.2

ÚPV Zápis

Materiál č.3

List Ficovi jeseň 2012

Ide o materiál, ktorý som zaslal Ficovi po jeho viacnásobných výzvach v médiách a na tlačovkách, kde vyzýva opozičných politikov aby len nekritizovali ale aby aj ponúkli nejaké rozumné riešenia „na úrovni minimálne laureátov Nobelovej ceny“ nečaká – ako sa vyjadril ale nech sú zmysluplné. Vtedy išlo o to aby sme stiahli rozpočtový deficit pod 3%.

Obrázok č. 1 a 2

SMSky Ficovi – telefónne číslo mi dal sám a to tak, že ma prezvonil 14.10.2012.

Materiál č. 4A, 4B, 4C

List z 28.02.2014 adresovaný Ficovi, Kažimírovi a Imreczemu

Z tohto materiálu je zrejmý náš úmysel ponúknuť čisté riešenie pre štát po právnej stránke a to za veľmi priaznivú cenu pre štát. Ďalej je z tohto listu zrejmé, že nemohlo ísť o žiadne „vydieranie“ štátu ako sa mi snažil naznačiť Jenčo dosť brutálnym zastrašovaním a samozrejme aj s príslušnými konsekvenciami, ktorými mala byť perzekúcia mojej osoby, mojej rodiny a ľudí mne blízkych.

Materiál č. 5

List od Úradu vlády

Materiál č. 6A, 6B

List od Imreczeho z 26.06.2014 – odpoveď na list z 28.02.2014, že našu ponuku licencie na 1.- € neprijímajú. Z materiálu 6B vyplýva, že FS SR dôvodila potrebu zrýchleného konania o výmaze práve tým, že systém KV DPH koliduje s uvádzaným úžitkovým vzorom.

Tu je dôležité si všimnúť hlavne odsek 3 začínajúci slovami Vykonaným šetrením bolo zistené, že tak finančná správa ako ani Ministerstvo financií SR neprevádzkujú informačný systém, ktorý by kolidoval v rozsahu ochrany duševného vlastníctva s uvádzaným úžitkovým vzorom, ktorý je veľmi podobný až identický s textáciou v návrhu zmluvy o urovnaní medzi mnou a FS SR, ktorú mi ponúkol Jenčo na podpis a síce s textáciou v tejto dohode (Materiál č. 9) na strane 2 odsek 2 riadok 2 začínajúci slovami vykonaným šetrením bolo zistené, že tak Finančná správa SR ako ani Ministerstvo financií SR neprevádzkujú informačný systém, ktorý by kolidoval v rozsahu ochrany duševného vlastníctva s uvádzaným Úžitkovým vzorom (rozdiely sú skutočne minimálne a vyznačené podčiarknutím) – z podobnosti týchto formulácií v týchto dvoch rozdielnych dokumentoch je zrejmé, že ak Jenčo alebo Imrecze tvrdia v médiách verejnosti, že sa za posledné roky vlastne ani nekontaktovali – tak klamú obaja. Po medializácií v TV Markíza  sa hovorkyňa FS SR nechala počuť, že Jenčo v minulosti „niečo“ pre nich robil, ale že to už bolo dávno. Sám Jenčo mi povedal, že je v dennodennom kontakte s Imreczem a ostatnými pánmi a že na neho tlačia, aby mal už nejaké hmatateľné výsledky v súvislosti s pokrokom v danej veci a dôkazom toho je aj skutočnosť, že časť oficiálneho listu podpísaného Imreczem a zaslaného na moju adresu je totožná s niektorými časťami návrhu zmluvy o urovnaní medzi Wagnerom a FS SR, ktorú vypracoval Jenčo.

A pravda je taká, že ten istý p. Jenčo mi hovoril, že všetku korešpondenciu za Imreczeho v tejto veci aj tak píše on. Páni z NAKY (p. Ištván a p. Dekan) to je taký problém vyžiadať si výpisy telefonickej komunikácie medzi Jenčom a Imreczem, nech teda vieme ako to s ich vzťahom v tom čase bolo a od koho p. Jenčo dostával svoje „rozkazy“? Mimochodom aj redaktorovi TV Markíza p. Hečkovi p. Jenčo priznal, že dohodu o urovnaní písal a ešte dodal, že vraj túto dohodu o urovnaní písal na môj podnet a zadarmo, keď som zistil, že mi „tečie do topánok“. Takisto tvrdil, že s Finančnou správou vlastne už dlhšiu dobu nič nerieši. V mene koho sa mi potom vyhrážal? Kto ho na takéto konanie naviedol?

Keď ľudia klamú, tak ich zvyčajne prezradia nezrovnalosti v detailoch. O to viac, ak sú tieto tvrdenia preukázateľné a zaznamenané na dôkazných materiáloch akými sú v tomto prípade listy resp. audio-nahrávky. Dôkaz zásadného klamstva Imreczeho spočíva v tom, že v návrhu na urýchlenie výmazu ÚV č. 6619 zo dňa 6.6.2014 uvádza, že existencia tohto ÚV koliduje s niektorými systémami, ktoré využíva štátna správa a túto informáciu dostávame kópiou v liste od ÚPV SR a teda Imrecze netuší, že ju máme a môže spokojne klamať s tou domnienkou, že sa na to nepríde. Konkrétne klamal v liste zo dňa 26.06.2014 keď tvrdil, že šetrením sa zistilo, že žiadny systém využívaný štátnou správou nekoliduje s ÚV č. 6619.

Takže zhrnieme 6.6.2014 vie Imrecze, že KV DPH koliduje s ÚV č. 6619 a 26.6.2014 teda 20 (slovom: dvadsať) dní neskôr, už zasa vie, že naopak nekoliduje. Buď je to enormne krátka pamäť alebo klame. Ja tvrdím, že klame.

Nahrávka č. 1

Nahrávka NAKA – operatívny výsluch 1 P5

Nahrávka č. 2

Nahrávka NAKA – operatívny výsluch 2 P5 – Identifikácia Jenča podľa predloženého obrázku jeho tváre.

Materiál č. 7

List Imreczemu – dotazy v zmysle zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám zo dňa 28.11.2014.

Materiál č. 8

Odpoveď od Imreczeho z dňa 19.12.2014 na moje požadované informácie v zmysle zákona 211/2000 Z.z. zo dňa 28.11.2014.

Z tohto materiálu je zrejmé, že na mnohé otázky mi bolo odpovedané len nedostatočne. A na mnohé vôbec. Zaujímavá je aj skutočnosť, že podpísaná Andrea Stoklasová, riaditeľka kancelárie prezidenta FS SR postúpila na svoju funkciu zo dňa na deň a to z 31.12. na 1.1. (vtedy – 31.12. sa totiž zamestnala na FS SR – ide o to, že ak sa prijíma na takú vysokú pozíciu nejaká osoba z vonkajšieho, externého prostredia, tak musí byť vyhlásený verejný konkurz na takúto pozíciu ale ak je to z interného prostredia, tak takýto verejný konkurz nemusí byť vyhlásený a preto bola teda na jeden deň prijatá a keď už bola interná zamestnankyňa, tak teda mohla postúpiť na túto funkciu bez problémov – aj takto sa dá obísť zákon však p. Imrecze?

Materiál č. 9

Návrh zmluvy o urovnaní medzi p. Wagnerom a FS SR (autor p. Jenčo z poverenia protistrany)

Tu za zmienku stojí snaha FS SR o možnosť získať splnomocnenie na výmaz ÚV č. 6619. A pýtam sa opäť prečo? Ak s ničím nekoliduje? A navyše takúto zmluvu bol ochotný Imrecze podpísať aj u notára. Dôležité je porovnanie s materiálom č. 6 ako popisujem vyššie.

Materiál č. 10

GA – štatistiky

Na stránku s informáciami o zmieňovanom systéme bola zaznamenaná návštevnosť aj z Úradu vlády aj z MF SR. Google Analytics ich zaznamenal, takže nemožno poprieť, kde sa „inšpirovali“.

Nahrávka č. 3

Nahrávka z MF SR – prítomný p. Mikla a p. Onda

Podanie vysvetlenia k listom adresovaným Kažimírovi. Vraj sú otvorení podnetom od občanov okrem iného tam odznelo, že ma budú kontaktovať – samozrejme, že sa tak dodnes nestalo.

Materiál č. 11A, 11B, 11C, 11D, 11E, 11F

Listy najvyšším ústavným činiteľom (Fico, Kaliňák, Pellegriny, Kažimír, Imrecze a Kiska) zo dňa 28.11.2014

Materiál č. 12A, 12B, 12C, 12D

Odpovede na list zo dňa 22.11.2014 (Fico, Kažimír, Pellegrini, Kiska)

Nahrávka č. 4

Z tejto nahrávky je zrejmé, že našich stretnutí boli účastní svedkovia, že p. Jenčo intenzívne spolupracoval s Ferom (ako on nazýva osobu Františka Imreczeho), že zo strany FS SR a ľudí, ktorí stoja za KV DPH vzišiel návrh zmluvy o urovnaní, je zrejmé ako sa nakladá s „neposlušným“ občanom, ako sa použije najprv zastrašovanie a potom sa ponúkne aj iná cesta – dohoda, ako a komu sa zadávajú štátne zákazky, že p. Jenčo mal súhlas a podporu najvyšších špičiek SMERU SD a podobne. Pozor – treba si uvedomiť, že toto bolo tretie stretnutie a teda že sa jednalo hlavne o to či a ako by sa dalo všetko zamiesť pod koberec dohodou – to k obsahu tohto rozhovoru. Predošlé stretnutia boli hlavne o tých vyhrážkach.

Otázka: je Fico farizej? Odpoveď je nižšie pod obrázkom.

Fico sa vyjadril na adresu ľudí na Matovičovej kandidátke, ktorí sú tam prezentovaní ako biele vrany, že vlastne tým, že sú oboznámení s „podvodným“ správaním p. Matoviča a stále za ním stoja, sa vlastne stali čiernymi vranami. Pýtam sa, ako si môže človek s takým vysokým morálnym deficitom aký má Fico, dovoliť niečo také nehorázne o slušných ľuďoch vôbec povedať?

A ešte takto aplikovaný odkaz od Fica pre samotného Fica: ak nie ste schopný prečítať a vyhodnotiť jasne preukázaný tunel a podvod za 600 mil. € na svojich spoluobčanoch, ktorým ste predsedom vlády a navyše zatvárate oči pred dôkazmi o tomto podvode, stratili ste akékoľvek právo moralizovať.     ...a byť predsedom vlády týmto okradnutým spoluobčanom.

 

Vyšetrovanie NAKA sa ťahalo príliš dlho a vlastne do dnes (23.02.2016) nemám žiadny výsledok. Bolo to jednoznačne jednoduché a jasné ale keď sa zistilo o čo vlastne ide, tak sa neskutočne vlieklo a vlastne ani neviem, či už konečne dospelo ku konkrétnemu záveru. Asi každé vyšetrovanie je len otázkou záujmu. Kto a aký (ne)záujem má na tom aby sa niektoré veci vyšetrili. Vážení takto sa zásadné kauzy nikdy nevyšetria. Nie je vôbec záujem ich vyšetriť. V podstate naši vyšetrovatelia a prokurátori vôbec nie sú vyšetrovatelia a prokurátori, ale upratovači – zametači pod koberec.

Vážení spoluobčania,

Z uvedených materiálov je zrejmé, že by sme sa mali začať intenzívnejšie starať o to, čo sa tu vlastne pácha vo všetkých oblastiach. Tento prípad, jeden z mnohých, ale tohto som bol chtiac-nechtiac účastný a je pre mňa výzvou, aby sme sa konečne pustili do otvoreného boja s týmto korupčným molochom. A nemožno sa mi čudovať. Bolo to a je to osobné - až príliš. Či ostanem sám, alebo sa niekto pridá, od toho záleží výsledok tohto boja. Takýchto prípadov je veľa, ale za každým stoja na oboch stranách konkrétni ľudia. Na strane dobra aj zla. Ak sa každý, kto má konkrétne informácie o nejakej kauze a poprípade bol v nej účastný, rozhodne túto kauzu zverejniť a zmedializovať a celé slušné Slovensko bude za ním neochvejné stáť, potom sa to môže podariť. Som presvedčený, že sa to podarí a že budeme žiť v slušnej, hrdej krajine a budeme sa mať dobre – všetci.

 

Boris Wagner

P.S. aby som nezabudol na tie linky :)

http://92.240.241.12/KAUZA_6619-Suhrn_FINAL.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-0-Kompletny_obsah_stranky_www_taxesandlife_com.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-1-Zverejnena_prihlaska_201250039.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-10-TAL-GA.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11A-List_Ficovi_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11B-List_Kalinakovi_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11C-List_Pellegrinimuovi_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11D-List_Kazimirovi_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11E-List_Imreczemu_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-11F-List_Kiskovi_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-12A-List_od_Fica_10-12-2014-Odpoved_na_list_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-12B-List_od_Kazimira_30-12-2014-Odpoved_na_list_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-12C-List_od_Pellegriniho_09-12-2014-Odpoved_na_list_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-12D-List_od_Kisku_31-12-2014-Odpoved_na_list_z_28-11-2014.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-2-Zapis_UV_c_6619.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-3-TAL-List_premierovi-podatelna.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-4A-Vyzva_RF.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-4B-Vyzva_FI.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-4C-Vyzva_PK.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-5-List_z_Uradu_vlady.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-6-List_z_FR_SR_podpisany_F_Imrecze.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-6B-UV6619_navrh_na_vymaz_OZNAMENIE.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-7-10-TAL-BW-Moja odpoved_FS_SR_Imreczemu.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-8-12-List_FS_19122014_spristupnenie_informacii.pdf
http://92.240.241.12/Material_c-9-7-BW-FSSR-Dohoda_o_urovnani-Navrh-p.Jenco.pdf
http://92.240.241.12/Nahravka_c-1-Boris_Wagner-Podanie_vysvetlenia_pre_NAKA_zo_dna_17-12-2014_k_listu_zaslanemu_Kalinakovi.m4a
http://92.240.241.12/Nahravka_c-2-NAKA_20-01-2015_(bez_adresy_LC).mp3
http://92.240.241.12/Nahravka_c-3-MF_SR_Onda_Mikla_a_pani.amr
http://92.240.241.12/Nahravka_c-4-Jenco-tretie_stretnutie-Zostrih-Upravene_bez_sumu.mp3
http://92.240.241.12/Nahravka_c-4-Jenco-tretie_stretnutie-Zostrih.mp3
http://92.240.241.12/Nahravka_c-4-Jenco-tretie_stretnutie-plna_verzia.mp3
http://92.240.241.12/Obrazok_c-1-Screenshot_2016-02-21-18-32-07.png
http://92.240.241.12/Obrazok_c-2-Screenshot_2016-02-21-18-32-14.png
http://92.240.241.12/Zakon_o_DPH-analyza.pdf

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?