Občan Slovenska, kto vlastne si? Land of confusion...

Autor: Boris Wagner | 17.6.2016 o 6:57 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  166x

Keby začali všetci hovoriť o malých, veľkých ale aj o obrovských kauzách, razom by sme sa stali krajinou bielych vrán. Ak to vezmem metaforicky, tak My nechceme byť biele vrany ale orle tatranské...

Vrany krákajú (OK – biele krákajú aspoň odvážne a potrebne) ale živia sa o.i. aj „odhodenými odpadkami“ ale my chceme byť orle tatranské a živiť sa hrdo, tak ako sa patrí a žrať len toľko, koľko potrebujeme a nie toľko ako tie štandardné nenažraté prasce, ktoré nám tu vládnu.

Už dlhšie je tu tunel na „prečerpávanie“ verejných financií do súkromných vreciek.

Volá sa ZMLUVY V UTAJENOM REŽIME.

Bolo uzavretých veľa zmlúv v utajenom režime a pýtam sa, komu vyhovuje takýto utajený režim. Ja som dostal odpoveď z Finančného riaditeľstva SR a.s. k jednej takejto zmluve a vysvetlenie za akých podmienok sa môže uzatvoriť takáto zmluva a samozrejme bez výberového konania.

Takže citujem:

Zmluva v utajovanom režime obstaraná v zmysle § 1 ods. 2 písm. a) zákona č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 91/2012 Z. z. (ďalej len „zákon o VO“) t.j. zákazka, pri ktorej plnení sa musia použiť osobitné bezpečnostné opatrenia alebo pri ktorej je nevyhnutná ochrana základných bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky v súlade so zmluvou o fungovaní Európskej únie.

Táto výnimka je založená na čl. 346 ods. 1 písm. a) Zmluvy o fungovaní EÚ, podľa ktorého „žiadny členský štát nie je povinný poskytovať informácie, ktorých sprístupnenie odporuje podľa jeho názoru základným záujmom jeho bezpečnosti“.

Toto mi píše v liste pani od Imreczeho a.s. teda Finančná správa SR a.s. No a kto sú akcionári tejto a.s.? Teda iba v zmysle poberania dividend z akciovky Finančná správa SR  a.s.? To by odkrylo odtajnenie zmlúv uzavretých v súvislosti s KV DPH. A samozrejme aj ostatných.

Takže je to na svojvôli štátu a následne osôb, ktoré majú kompetencie v takejto veci rozhodnúť. Inak povedané, ak nebude vôľa niečo zverejniť respektíve bude vôľa niečo utajiť, neponúka sa nič jednoduchšie – použije sa tento zákon. Preto je treba nastaviť nejaký právny mechanizmus na to aby sa každá takáto aktivita (zaradenie zmluvy do utajeného režimu) a jej dôvody museli podrobne vysvetliť odbornej ale aj ostatnej širokej verejnosti, teda dôvody oprávňujúce k takémuto statusu.

Vážení, nehrajte sa tu na dôležitých v súvislosti s takýmito zmluvami. Jediné, čo sa tu chce utajiť a to nie pred zahraničnou „rozviedkou“ a inými rozvratnými a nebezpečnými živlami ale pred hnevom občanov je to, komu plynú výhody z týchto zmlúv (finančné plnenia), za čo sú tieto plnenia – teda ich opodstatnenosť samozrejme vrátane opodstatnenosti ich objemov a ostatné náležitosti výhodnosti alebo nevýhodnosti ich obsahu, ktorý sa zaviazali slovenské inštitúcie plniť v prospech súkromných spoločností, za ktorými stoja samozrejme súkromné osoby – konečný užívatelia – prijímatelia výhod – nenažraté ošípané.  

Navrhujem prípravu a schválenie zákonov o:

"Odtajnení" zmlúv utajenom režime alebo jasný postup a zdôvodnenie verejnosti dôvody zaradenia zmluvy do takéhoto režimu.

Zverejnenie vratiek DPH a to v rozsahu dátum (zdaňovacie obdobie), suma a subjekt a to nie len z evidencie FS SR ale aj z bankových prevodov z účtu štátnej pokladnice.

No a potom je možné, že sa zachráni 600 mil. €. No už asi nie celých lebo na tento prípad upozorňujem už od roku 2014 a je veľmi pravdepodobné, že odvtedy už bola nejaká časť z týchto zmlúv odčerpaná.

Túto výzvu adresujem všetkým poslancom ale menovite trom: Andrejovi Dankovi, Radoslavovi Procházkovi a Vojtechovi Bugárovi. A prikladám aj znenie listu, ktorý som im poslal.

ZACHRÁŇTE PRE ĽUDÍ TO, ČO SA EŠTE ZACHRÁNIŤ DÁ.

Vec: Plytvanie verejnými financiami a vyhrážanie sa spoluobčanovi.

Pán (príslušné meno), na základe vašich mnohých a opakovaných deklaratívnych vyhlásení Vás žiadam o odpoveď na dve otázky:

  1. Nevadí Vám, že váš koaličný partner strana SMER SD a jej čelní predstavitelia okrádajú (politicky a trestnoprávne kryjú osoby, ktoré okrádajú) občanov SR a teda aj vašich voličov?
  2. Nevadí Vám, že váš koaličný partner strana SMER SD a jej čelní predstavitelia, poprípade jej nominanti s ich požehnaním sa vyhrážajú neoprávneným použitím štátnej moci a zastrašujú vášho spoluobčana, ktorý chce poukázať na toto rozkrádanie súvisiace s otázkou č. 1?

Dá sa predpokladať, že nerozumiete o čo vlastne ide. Takže Vám ponúkam osobné stretnutie a vysvetlenie podrobností a dodanie dôkazov k predmetným tvrdeniam.

Ale aby som aspoň niečo načrtol. Ide o 600 mil. € z vreciek daňových poplatníkov a teda aj vašich voličov. Podľa informácií ide o platby za NIČ (z veľkej časti za vymyslené a nereálne výkony), ktoré sú rozdelené do viacerých zmlúv a na obdobie 10 rokov. Zmluvy sa týkajú KV DPH. TIETO ZMLUVY SÚ V UTAJENOM REŽIME! Takže sú skryté pred verejnou kontrolou. Toto je jeden z mnohých nových spôsobov ako sa tunelujú verejné financie do súkromných vreciek.

V súvislosti s druhou otázkou disponujem nahrávkami vyhrážania a zastrašovania a aj svedectvami dvoch svedkov, ktorí boli účastní týchto stretnutí. Prepojenie osoby Eduarda Jenča na Františka Imreczeho je zrejmé aj z ďalších dôkazov, ktorými disponujem. Navyše ako to už v týchto prípadoch býva zvykom, vyšetrovanie, ktoré vraj prebieha pod hlavičkou NAKA a posunulo sa z operatívnej roviny vraj na reálne vyšetrovanie a to útvarom národnej protikorupčnej jednotky teda vyzerá tak, že asi povedie pekne tíško dostratena. Zatiaľ od decembra 2014, kedy som veci zverejnil, sa nevyšetrilo nič... A nezaslúžim si aj ja v zmysle ústavy aby sa promptnejšie riešili moje práva? Len Róbert Kaliňák si to zaslúži (viď teraz posledný prípad s jeho občianskymi právami o súkromí)?

A navyše pán predseda, nejde mi len ale určite aj o občanov SR a o ich okrádanie súčasnými štandardnými politickými štruktúrami. Áno ide mi ruka v ruke aj o osobnú vec a síce ak sa niekto vyhráža mojej osobe a aj mojej rodine a zastrašuje ma, som toho názoru, že by mal byť za to potrestaný. Osoba menom Eduard Jenčo (spokojne píšem jeho celé meno lebo ak to nie je pravda, nech ma zažaluje za poškodenie dobrého mena), je tou nastrčenou osobou, ktorá ma v mene Františka Imreczeho a najvyšších predstaviteľov strany SMER SD zastrašovala a vyhrážala sa mi. Spomeniem len toľko, že ja som bol ochotný verejne deklarovať okolnosti celého prípadu a Eduard Jenčo nie. Ja som stále na Slovensku a Eduard Jenčo sa ukryl do zahraničia (v súčasnosti mám informácie, že je na Paname). Jeho osoba figuruje aj v „PANAMA PAPERS“, kde sa prostredníctvom právnickej kancelárie Mossack Fonseca pokúšal získať (a na koniec asi úspešne) štatút rezidenta a následne aj občana. Toto upratanie kľúčovej osoby asi nebolo náhodné.

Nie som servilný, takže nečakajte nejaké podlízavé doprosovanie sa vypočutia mojej osoby. Skôr je pravda, že som nepriateľsky naladený voči tomu, čo ste spravili po týchto voľbách a čomu kryjete neustále za tých pár desiatok dní chrbát. Kryjete a ospravedlňujete zlodejiny. Ale mám za to, že aj od nie priateľsky naladenej osoby by ste mali v záujme blaha svojich spoluobčanov, ktorých zastupujete a slúžite im, prijať informácie o rozkrádaní peňazí svojich spoluobčanov a zaujať k nim stanovisko.

Upozorňujem, že váš postoj zverejním aby sa v budúcich voľbách mohol volič lepšie rozhodnúť, či Vás jeho blaho naozaj zaujíma lebo sa zjavne nejedná o malú čiastku.

Takže?

Čakám vašu reakciu a odpoveď. Schválne, či ste chlap alebo len slabý odvar SMERU SD... 

Len Vás všemožne prosím, neodpovedajte mi, že to treba všetko nechať na kompetentné osoby a príslušné orgány aby to vyšetrili. Začal by som pochybovať aj o vašom mentálnom vybavení.

Takže ešte raz: Ako dopadne Slovensko? Ste tu pre slušných a poctivých spoluobčanov alebo pre zlodejov? Staré ľudové múdrosti napovedajú veľa. Napríklad: Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Ale nezabúdajte, že platí aj: Božie mlyny melú pomaly ale isto.

A na záver ešte jedna veľmi osobná otázka: Pán predseda, pridáte sa na stranu občanov SR, ktorých zastupujete alebo na stranu tiež občanov ale len ich úzkej skupiny, s ktorou ste v koalícií? Vypýtajte si od občanov svoj podiel hlasov v nasledujúcich voľbách alebo svoj finančný podiel od koaličného partnera...

 

V Bratislave 15.06.2016.

 

Boris Wagner

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?